Creto® w użyciu – NA PRZYKŁAD USZCZELNIANIE PIWNICY

Produkty Creto® zatrzymują wodę i wilgoć poprzez uszczelnianie i konserwację. Jeśli ściana jest mokra, trzeba ją  zabezpieczyć produktem Creto w zależności od dostępu - z zewnątrz lub od wewnątrz.

Przed użyciem należy pojemnik dobrze wstrząsnoć i zawsze całą ścianę od dołu do góry, aż do nasycenia , potraktować produktem Creto-najlepiej przy pomocy pędzla lub wałka. 
Dotyczy to każdego rodzaju ścian, obojętnie czy to piwnica, ściana zewnętrzna domu, podłoga, czy taras...

To byłoby tyle, żeby ściany  były szczelne.
Natomiast jeśli izolacja pozioma jest nieszczelna i wilgoć podchodzi z gruntu pionowo, poprzez działanie kapilarne, można dodatkowo ( jak poniżej opisano) przeprowadzić  uszczelnianie muru, poprzez zastosowanie butelek iniekcyjnych.

W większości przypadków wystarczy jednak  proste nałożenie Creto pędzlem lub wałkiem.

 


Na przykładzie uszczelniania muru chcemy zademonstrować Państwu, jak łatwe jest stosowanie produktu w praktyce.

Przyklad 1:
Wilgoć wnika w ścianę od zewnątrz. Należy odsłonić ścianę od zewnątrz i środek Creto od dołu do góry, aż do nasycenia nałożyć za pomocą pędzla , wałka lub strzykawki ogrodniczej. Wilgoć nie może teraz wnikać, ściana wysycha sama z siebie.
Przyklad 2:
Wilgoć  wnika w ścianę z zewnątrz. Jeśli ściana nie może być od zewnątrz potraktowana preparatem Creto, należy go nałożyć od wewnątrz za pomocą pędzla, wałka lub spryskiwacza , w kierunku od dołu do góry , aż do nasycenia. Od tej chwili nie ma już żadnej wilgotności na ścianie wewnętrznej budynku.
Przyklad 3 :
Ściana zaatakowana przez wilgoć. Woda podciąga z gruntu i wchodzi w mur przez kapilary znajdujące się w kamieniach, betonie i zaprawie.
 
Creto® wprowadzany jest w wywiercony otwór przy pomocy butelki iniekcyjnej umożliwiającej wstrzyknięcie środka, wnika w kapilary, wypiera wodę i tworzy warstwę zaporową nie do przejścia, która chroni przez wodą napierającą z gruntu.
 
Zapora hydrofobowa zapobiega ponownemu wnikaniu wody. Ściana powyżej warstwy zaporowej zaczyna wysychać. Wywiercony otwór wypełniany jest zaprawą cementową.
 
Woda znajdująca się nad warstwą zaporową Creto® wyparowuje. Ponieważ woda nie może już podciągać, ściana wysycha sama z siebie.
Jak Państwo sami mogli zaobserwować, stosowanie środka z użyciem specjalnie do tego celu stworzonej butelki iniekcyjnej jest dziecinnie proste i może to bez problemu zrobić osoba nie będąca fachowcem w tej dziedzinie.
 
Jeżeli zawartość butelki (0,5 litra) nie wystarczy do wykonania zamierzonej przez Państwa czynności, można ją uzupełnić poprzez dolanie produkt z większego pojemnika.
 
Wiercenia należy przeprowadzać w pierwszym rzędzie w odstępach ok. 15 cm, pod kątem 45 stopni, na głebokość ok. połowy ściany. W drugim rzędzie jak widać na zdjęciach ok. 10 cm niżej i przesunięte -( proszę kliknąć na zdjęcie).